Pazartesi, Temmuz 26, 2021

Risalet Radyo

canlı dinle

RİSALET RADYO

RİSALET RADYO HAKKINDA

Risalet radyo 2017’de Ankara merkezli olarak yayın hayatına başlayan bir radyo kanalıdır. Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesi altında kurulmuştur. Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa ve Adana başta olmak üzere 34 ilde karasal yayınları bulunuyor. Dijital yayını da bulunan risalet radyo internet üzerinden de dinlenebiliyor.İlke olarak genel ahlakı, toplumsal duyarlılıkları dikkate almayı ve Türkçenin doğru kullanılmasını alıyor. Risalet Programları, İslam dininin birleştirici ve kucaklayıcı yönünü hedef alan risalet radyo programlarını bunun üzerine kurmuştur. Hadisler başta olmak üzere, Peygamber Efendimizin hayatı risalet radyo programlarının temelini oluşturur. Hadislerin ışığı noktasında İslam Tarihi anlatılır.

Asrı Saadet iklimi ve Peygamber Efendimizin dönemi anlatılmaya çalışılıyor. O döneme ait eserler okunuyor. Her gün bir sahabenin hayatı ayrıntılarıyla anlatılıyor. Cuma günleri Cuma sohbetleri yapılır. Her müslümanın bilmesi gereken İslam Tarihi, her gün dinleyicilere seslendirilir. Mezhep, ırk ve düşünce fikirlerinden soyutlanmış bir şekilde, İslam’ın bütün güzelliklerini dinleyicilere aktarmaya çalışıyorlar. bunu da yumuşak bir dille, ihlas ve samimiyetle yapıyorlar.

Risalet Radyo Ezgileri, Yerel sanatçılara önem veren risalet radyo müziğin gelişmesi ve sanatçıların korunması yolunda çalışmalar yapıyor. Yayınlarda ağırlıklı olarak ilahi çalan risalet radyo naatler ve ezgilerle programlarını süslüyor. Mevlid-i Şerif’in değişik sanatçılardan müzikal olarak sunulmasını sağlıyor. Her gün 5 vakit ezan canlı olarak seslendirilir. Ankara namaz vaktine göre ayarlanmış bu ezanlardan sonra ezan duası yapılır.

Dini radyo dinle dinleyicileri kitlesi oldukça fazla bir sayıya ulaştığı şu günümüz de Risalet Radyo oluşturduğu kemikleşmiş dinleyici kitlesi ve geniş radyo arşivi ile en güncel en popüler ilahileri sizlerle buluşturmaya devam ediyor. Kanal haftanın her günü her saati 7 24 yayın yapıyor. Tecrübeli kadrosu ve teknik alt yapısıyla en çok dinlenen dini radyo kanallarından bir tanesi olmayı başarmıştır.

Online dini radyolar İslami Dini radyolar, tüm dünyada her ülkenin kendi dinine göre yayın yapmaktadır. Canlı islami radyo Ülkemizde dini radyolar İslami yayınlar yapmaktadır. Dini radyoların sayısı da her geçen gün artmaktadır. Ayrıca bazı radyo kanalları kategori olarak dini radyolar arasında bulunmasa da zaman zaman dini programlara yer vermektedir. Dini radyoların programları da oldukça zengindir ve dinleyiciler bu sebepten radyoları severek takip ederler. Dini radyolarda genellikle ilahi yayını yapılmaktadır. İlahi seslendiren çok sayıda ses sanatçısını dini radyolarda dinleyebilirsiniz.


RİSALET RADYO FREKANS BİLGİLERİ

Adana 107.0
Ankara 94.0
Antalya 107.8
Aydın 104.8
Balıkesir 104.7
Bolu 101.8
Bursa 98.2
Çanakkale 105
Denizli 101.2
Diyarbakır 101.9
Edirne 98.8
Elazığ 103.2
Erzurum 106.5
Eskişehir 102.9
Gaziantep 107.8
Hatay 103.7
İstanbul 95.2
İzmir 104.5
Kahramanmaraş 98.7
Kayseri 107.7
Kocaeli 107.9
Konya 94.6
Malatya 100.2
Manisa 107.8
Mardin 94.3
Mersin 105.9
Muğla 88.5
Ordu 104.8
Sakarya 87.8
Samsun 101.3
Şanlıurfa 95.9
Sivas 102.8
Tekirdağ 106.7
Trabzon 96.7
Van 99.4

RİSALET RADYO İLETİŞİM

Her türlü soru, görüş ve düşüncelerinizi E-mail: bilgi@risaletradyo.com adresinden iletebilirsiniz.
Adres: Üniversiteler Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Numara: 153/A 06800 Çankaya/Ankara
Tel: 03122957443

UYDU ÜZERİNDEN MANUEL RADYO KANAL ARAMA

Manuel Radyo Kanalı Aramak için Uydu Alıcınızın Ana Menü Tuşuna Basınız

  • Ana Menüde Kanal Kurulumu veya Uydu kurulumu veya Kanal Arama veya Manuel Kanal Arama Seçeneklerinden Hangisi Var ise Giriş Yapınız
  • Kurulum Menüsüne Girdikten Sonra Manuel Kanal Arama Seçeneğine Girip Gerekli Frekansları Yukarıda yazdığı gibi yazınız.
  • Manuel Kanal Arama seçeneği yok ise TP ARAMA Seçeneğine Giriş TP EKLE tuşuna basarak Frekansları Girip Kaydedip Aratınız.
  • Sadece Yukarıdaki radyo kanalını aratacak iseniz şebeke arama veya network arama seçeneğini kapalı tutunuz.
  • Güncel tüm türksat radyo kanallarını aratacak iseniz frekans girilecek alanlara aşağıdaki frekansları giriniz