Pazartesi, Temmuz 26, 2021

Ribat Fm

canlı dinle

RİBAT FM

RİBAT FM HAKKINDA

Ribat FM, Konya’dan 94,8 frekansıyla yayın yapan bir radyodur. Ribat fm Radyo 1994’te yayın hayatına başladı. Türksat 2A uydusuyla yayın yaptığı 2005 yılında uluslararası statü sahibi oldu.

Ribat fm yayın ilkelerine saygılı, toplumsal sorunlara duyarlı ve yaşanılan sorunlarla ilgili de programlar oluşturan bir radyo kanalıdır. Temel ilkeleri şeffaflık, güvenilirlik, katılımcılık, özgürlük, insana saygıdır.

1992 yılında kurulan Ribat Eğitim Vakfı insanların dünyevi ve uhrevi ihtiyaçlarına cevap bulma misyonunu gerçekleştirmek amacıyla çalışmalarına başladı. İlerleyen zamanlarda fikirlerini düzenli olarak vakfa gönül vermiş insan kitlesine değil daha büyük kitlelere ulaştırma arzusu, Ribat fm radyosunun kurulmasına vesile oldu.

Ribat Eğitim Vakfı ilerleyen dönemlerde aile eğitimi, İslami eğitim, insani yardım, örgün eğitim, irşad alanlarında hizmet etmek üzere hem yeni işyerleri, dernekler kurdu; hem de faaliyetleri devam eden birkaç derneği de bünyesinde topladı.Bünyesinde topladığı kurumların yaptığı tüm çalışmaları kurduğu Ribat fm medya kanalı ile kamuoyuna duyurmaktadır. Hayatı kurtaran radyo sloganıyla yola çıkan Ribat fm uydu frekansı 12130 ile her yerden rahatlıkla dinlenebilir.

Dini radyo dinle dinleyicileri kitlesi oldukça fazla bir sayıya ulaştığı şu günümüz de Ribat Fm oluşturduğu kemikleşmiş dinleyici kitlesi ve geniş radyo arşivi ile en güncel en popüler ilahileri sizlerle buluşturmaya devam ediyor. Kanal haftanın her günü her saati 7 24 yayın yapıyor. Tecrübeli kadrosu ve teknik alt yapısıyla en çok dinlenen dini radyo kanallarından bir tanesi olmayı başarmıştır.

Online dini radyolar İslami Dini radyolar, tüm dünyada her ülkenin kendi dinine göre yayın yapmaktadır. Canlı islami radyo Ülkemizde dini radyolar İslami yayınlar yapmaktadır. Dini radyoların sayısı da her geçen gün artmaktadır. Ayrıca bazı radyo kanalları kategori olarak dini radyolar arasında bulunmasa da zaman zaman dini programlara yer vermektedir. Dini radyoların programları da oldukça zengindir ve dinleyiciler bu sebepten radyoları severek takip ederler. Dini radyolarda genellikle ilahi yayını yapılmaktadır. İlahi seslendiren çok sayıda ses sanatçısını dini radyolarda dinleyebilirsiniz.


RİBAT FM FREKANS BİLGİLERİ

Konya 94.8

Türksat 4A Frekans 12422 Pol Dikey Symbol 27500 Fec 3/4

RİBAT FM İLETİŞİM

Her türlü soru, görüş ve düşüncelerinizi E-mail: ribat@ribatfm.com.tr adresinden iletebilirsiniz.
Adres: Babalık Mah. Demirci İş Merkezi B Blok Kat:7 No: 703 Selçuklu / KONYA
Tel: +90332 237 01 47

UYDU ÜZERİNDEN MANUEL RADYO KANAL ARAMA

Manuel Radyo Kanalı Aramak için Uydu Alıcınızın Ana Menü Tuşuna Basınız

  • Ana Menüde Kanal Kurulumu veya Uydu kurulumu veya Kanal Arama veya Manuel Kanal Arama Seçeneklerinden Hangisi Var ise Giriş Yapınız
  • Kurulum Menüsüne Girdikten Sonra Manuel Kanal Arama Seçeneğine Girip Gerekli Frekansları Yukarıda yazdığı gibi yazınız.
  • Manuel Kanal Arama seçeneği yok ise TP ARAMA Seçeneğine Giriş TP EKLE tuşuna basarak Frekansları Girip Kaydedip Aratınız.
  • Sadece Yukarıdaki radyo kanalını aratacak iseniz şebeke arama veya network arama seçeneğini kapalı tutunuz.
  • Güncel tüm türksat radyo kanallarını aratacak iseniz frekans girilecek alanlara aşağıdaki frekansları giriniz